• OPIS

  OPIS


  ISOKOR LOTOS to Bardzo skuteczny środek do ochrony tekstyliów, naturalnej i sztucznej niemalowanej skóry od wody i zabrudzeń z długotrwałym efektem lotosu.

  Niewidoczna dla oka powłoka, która powstaje podczas obrobienia na powierzchni włókien tekstyliów lub skóry, mocno odpycha wodę i brud. Warstwa nałożonego produktu może wytrzymać ekstremalne obciążenia – nawet na krótko wytrzyma działanie stężonych kwasów i zasad.

  Zanieczyszczone tkaniny w większości przypadków wystarczy spłukać czystą wodą. Na powierzchniach, które są narażone na działanie warunków atmosferycznych, pojawia się efekt samooczyszczania. Oznacza to, że z obrabianej nawierzchni razem z kroplami deszczu zostają usunięte również zabrudzenia. Żywotność obrobionej powierzchni wzrasta znacząco i przedłużają się przerwy między czyszczeniem i praniem. 

   

 • FILMY


 • STOSOWANIE


   Właściwości obrabianej powierzchni

  • mocny wodo i tłuszczoodporny efekt
  • oczywiste zmniejszenie przyczepności zanieczyszczeń
  • niezmieniona przepuszczalność pary wodnej i gazów
  • ochronna warstwa niewidoczna gołym okiem pokryje każde włókno i ochroni go przed niekorzystnymi wpływami środowiska, takimi jak zanieczyszczenia i wilgoć
  • absolutna nieszkodliwość dla zdrowia
  • brak niebezpiecznych rozpuszczalników
  • odporny na wpływ stężonych kwasów i zasad (nie więcej niż 10 minut)
  • warstwa środku jest odporna na działanie promieniowania ultrafioletowego i ścieranie
  • odporny na działanie zwyczajnych środków do prania
  • środek zachowuje przepuszczalność powietrza przez odzież.

   
  Wykorzystanie

  SOKOR LOTOS PROFI odpowiedni do pielęgnacji wszystkich rodzajów niepowleczonych tekstyliów, naturalnej i sztucznej niemalowanej skóry (siedzenia do samochodów, pociągów itd., zwykłe ubrania, robocza odzież). Idealny wodoodporny środek do pielęgnacji butów zamszowych, polerowanej skóry, itp. Odzież robocza i obuwie obrobione w taki sposób są tymczasowo chronione przed bezpośrednim działaniem na nich kwasów i zasad.
   
  Stosowanie

  Robocza nawierzchnia powinna być czysta, sucha i odtłuszczona, wolna od skrobi i zmiękczaczy. Środek przed stosowaniem należy wstrząsnąć około 5 sek. Nałożyć na obrabianą nawierzchnię równomiernie rozpylając środek w taki sposób, żeby materiał stał się wilgotny. Nadwyżkę środka, którą materiał nie wchłonął, należy delikatnie przetrzeć. Środek stosować w zakresie temperatur od 5 do 35°С. Suszenie trwa około 2-3 godzin. Aktywne substancje środka wchodzą w łączność chemiczną a reakcja kończy się za 24 godziny. W tym okresie poleca się nie narażać obrobionej powierzchni na działanie jakichkolwiek czynników mechanicznych lub chemicznych. Za 24 godziny po obróbce powierzchnia nadaje się do użytkowania.

 • UWAGI


  Uwagi

  Jeśli istnieje wątpliwość, czy materiał jest powlekany, środek należy najpierw przetestować na małej powierzchni od wewnątrz ubrania lub obuwia. Przy pojawieniu się plam (około 5-15 minut po zastosowaniu ) preparatu nie wolno stosować, bo materiał jest już powlekany. Środek jest przeznaczony do bezpośredniego użycia. Rozcieńczanie lub mieszanie z innymi substancjami jest zabronione.

   
  Przechowywanie

  W zamkniętym oryginalnym opakowaniu w temperaturze 5-35°С. Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Chronić od mrozu! Po otwarciu środek powinien być nadal przechowywany w dobrze zamkniętych pojemnikach nie dłużej niż 6 miesięcy.
   
  Zużycie

  100 ml/1-2 м2 w zależności od stopnia chłonności obrabianej nawierzchni. Zużytkować w ciągu 2 lat od daty produkcji .
   
  Środki ostrożności

  Podczas rozpylania unikać wdychania aerozolu. W przypadkowym połknięciu nie prowokować wymiotów, wypić dużą ilość wody i skontaktować się z lekarzem. W przypadku kontaktu ze skórą spłukać bieżącą wodą. W przypadku kontaktu z oczami otwarte oczy natychmiast przemyć większą ilością bieżącej wody. Jeśli problemy utrzymują się, zasięgnąć porady u lekarza. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Utylizować wyłącznie puste opakowania. Produkt przeznaczony jest do bezpośredniego użycia. Zabronione rozcieńczanie lub mieszanie z innymi substancjami.